Video TV

Spread the love

Video 1.

Chłopczyca – cała prawda o człowieku

Wiktoria, zagubiona nastolatka wychowywana bez matki, nie umie nawiązać kontaktu z rówieśnikami i przeżywa swój młodzieńczy kryzys tożsamości. Po kłótni z koleżankami zaczyna wymuszoną rozmowę z ojcem. Powoli wychodzą na jaw rodzinne tajemnice. W czasie tej rozmowy Wiktoria staje przed niecodzienną możliwością poznania tajemnicy na temat swojego życia… Czy zdecyduje się na poznanie całej prawdy o sobie oraz o mamie, której nigdy nie poznała? W roli Wiktorii – tytułowej „Chłopczycy” Wiktoria Dziadosz.

Wersja z Oliwią Strojek w roli Wiktorii poniżej

Video 2.

Zamieszczam kazanie, jakie wygłosiłem na lubelskich obchodach 31 szej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Dla tych, którzy wolą czytanie od słuchania, tekst kazania dostępny w zakładce z kazaniami

Kazania

Video 3

Zapraszam na inscenizację przygotowaną przez dzieci ze Szkoły podstawowej nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie.

Video przedstawia gościnny występ w Prywatnym Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskim im. św. Dominika Guzmana w Lublinie, gdzie mam zaszczyt katechizować od początku istnienia Szkoły.

Główną bohaterką inscenizacji jest Kinga, która jako dziecko jest odpychana przez rodziców. Niania, dobre przedszkole oraz telewizor mają zastąpić jej obecność najbliższych, a rodzicom dać tzw. święty spokój. Kiedy Kinga dorasta jest już za późno. Jej świat zamyka się w komputerze. Nie potrafi nawiązać normalnych relacji z rówieśnikami a mama nie potrafi z nią znaleźć wspólnego języka.

Niestety to jeszcze nie są najgorsze rzeczy, jakie przeżywa rodzina. Okrutny los szykuje tej rodzinie tragiczną zapłatę za grzech zaniedbania w wychowywaniu Kingi…

Polecane wpisy: W kamiennym kręgu 2013 Bardzo młoda młodzież Wychowanie czy hodowla?

Co się stało z Pokoleniem JP II?

Dziękuję Alicjo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oblicz: * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.