Przygotowanie do Bierzmowania

AKTUALNOŚCI

Kurs przygotowania do bierzmowania dla parafian parafii p.w. św. Krzyża w Lublinie

Wszyscy, którzy chcieliby przystąpić do sakramentu bierzmowania w parafii św. Krzyża w Lublinie 29.03.2015 r. dokonują zapisu do końca września:

1. Uczniowie Gimnazjum nr 14 w Lublinie u swoich katechetów

2. Uczniowie trzecich klas innych gimnazjów lub starsi, którzy nie ukończyli osiemnastego roku życia, którzy należą do parafii św. Krzyża w Lublinie:

  • w kancelarii parafialnej
  • drogą elektroniczną wysyłając taką prośbę na e mail: m.matuszny@opoka.org.pl Wówczas w mailu zwrotnym otrzymają prośbę o podanie wymaganych danych oraz informację o toku przygotowania
  • młodzież należąca do innych parafii dokonuje zapisu w kancelariach parafialnych swoich parafii do których należy zgłosić się do końca września 2014 roku. Po tym terminie kancelarie parafialne będą miały prawo odmówić zapisu na kurs 2014/2015
Terminarz przygotowań do uroczystości bierzmowania (Kliknij w zdjęcie, aby przejść do strony z terminarzem)
Fot © Les Cunliffe - Fotolia.com
Fot © Les Cunliffe – Fotolia.com

Katechezy przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania

(Kliknij w zdjęcie poniżej, aby przejść do strony z katechezami)
Katecheza Pierwsza
Fot. ks. Mirosław Matuszny

W razie potrzeby proszę o kontakt: +48 607 297 285

e mail: m.matuszny@opoka.org.pl

Moi drodzy!

W tym miejscu będą zamieszczane omówienia katechez, w których będziecie uczestniczyć, ważne informacje dotyczące przygotowani, oraz co ważne będzie możliwa rozmowa na poruszane tematy np. poprzez zamieszczenie komentarza, lub wysłanie e maila.

Póki co, spieszę z wyjaśnieniem dotyczącym indywidualnego planu przygotowania do bierzmowania.

Otóż każdy z nas jest inny, i każdy jest na innym poziomie rozwoju duchowego. To tak jak np. z nauką, lub treningiem. Aby dojrzeć w wierze, niezwykle ważne jest regularne uczestnictwo we mszy św. To jest podstawowy i najważniejszy element przygotowania. Dla jednych to jest normalne, że co niedzielę chodzą na mszę św., inni trochę zaniedbali po Pierwszej Komunii swój kontakt z Panem Jezusem. Stąd mają więcej pracy nad sobą. Czujcie się szczególnie zaproszeni na mszę św. o godz. 16.00. Będą kazania do młodzieży, śpiewem towarzyszyć będzie schola młodzieżowa.

Po drugie, przygotowanie duchowe. Czyli oprócz tego co napisałem powyżej. Praca nad własną modlitwą, walka z naszymi największymi słabościami, grzechami itp., udział w życiu religijnym Kościoła, okresowych nabożeństwach, grupach formacyjnych itp.

Po trzecie, przygotowanie intelektualne. Innymi słowy, co chcę i powinienem wiedzieć więcej o mojej wierze, aby ją lepiej przeżywać. Stąd np. przeczytanie Ewangelii, poznanie propozycji dla młodzieży w zakresie mediów (prasy, radia, tv, internetu) katolickich, być może zapoznanie się z życiem i dorobkiem własnego patrona z chrztu mogą być propozycjami, które pomogą zgłębić wiarę.

Po czwarte osobiste trzy postanowienia, które nie „zmieściły się”, nie pasowały do tej tabelki. Może to być np. postanowienie pójścia na pielgrzymkę, zostania ministrantem, przeproszenia się z kimś, kogo nie lubię i z kim jestem pokłócony.

Po piąte wreszcie katecheza parafialna, czyli podział na grupy i nasze spotkania, o których prześlę Wam informację, w przyszłym tygodniu. Przypominam, na odwrocie kartki piszemy, jaki termin spotkań najlepiej nam pasuje, czyli np. soboty przed południem, soboty wieczorem, piątki wieczorem. Itp. Chcę dobrać Wam najdogodniejsze terminy.

Pozdrawiam i do zobaczenia!

 

Formularz Indywidualnego Planu Przygotowania do pobrania poniżej

Moje przygotowanie do sakramentu Bierzmowania

 

 

 

Udostępnij...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oblicz: * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.