Przygotowanie do Bierzmowania

Spread the love

AKTUALNOŚCI

Kurs przygotowania do bierzmowania dla parafian parafii p.w. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie

Udzielenie Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w naszej parafii 25 czerwca 2023 roku na Mszy świętej o godz. 12.30. Sakramentu udzieli bp Adam Bab.

Kandydaci do tego sakramentu zostali publicznie przedstawieni w Parafii 25 września 2022 r. na Mszy świętej o godz. 11.00. Wyrazili swoją wolę dołączenia do kandydatów słowem „jestem” gdy celebrans wyczyta ich imię i nazwisko. Złozyli na ręce kapłana prośbę z podjętymi zobowiązaniami. Ta część pozostanie jednak między Panem Bogiem, kandydatem i kapłanem przygotowującym do sakramentu.

Fot ? Les Cunliffe - Fotolia.com
Fot ? Les Cunliffe – Fotolia.com

Katechezy przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania

(Kliknij w zdjęcie poniżej, aby przejść do strony z katechezami)
Katecheza Pierwsza
Fot. ks. Mirosław Matuszny

W razie potrzeby proszę o kontakt: +48 604 988 929

e mail: m.matuszny@opoka.org.pl

Moi drodzy!

W tym miejscu będą zamieszczane omówienia katechez, w których będziecie uczestniczyć, ważne informacje dotyczące przygotowani, oraz co ważne będzie możliwa rozmowa na poruszane tematy np. poprzez zamieszczenie komentarza, lub wysłanie e maila.

Póki co, spieszę z wyjaśnieniem dotyczącym indywidualnego planu przygotowania do bierzmowania.

Otóż każdy z nas jest inny, i każdy jest na innym poziomie rozwoju duchowego. To tak jak np. z nauką, lub treningiem. Aby dojrzeć w wierze, niezwykle ważne jest regularne uczestnictwo we mszy św. To jest podstawowy i najważniejszy element przygotowania. Dla jednych to jest normalne, że co niedzielę chodzą na mszę św., inni trochę zaniedbali po Pierwszej Komunii swój kontakt z Panem Jezusem. Stąd mają więcej pracy nad sobą. Czujcie się szczególnie zaproszeni na mszę św. o godz. 16.00. Będą kazania do młodzieży, śpiewem towarzyszyć będzie schola młodzieżowa.

Po drugie, przygotowanie duchowe. Czyli oprócz tego co napisałem powyżej. Praca nad własną modlitwą, walka z naszymi największymi słabościami, grzechami itp., udział w życiu religijnym Kościoła, okresowych nabożeństwach, grupach formacyjnych itp.

Po trzecie, przygotowanie intelektualne. Innymi słowy, co chcę i powinienem wiedzieć więcej o mojej wierze, aby ją lepiej przeżywać. Stąd np. przeczytanie Ewangelii, poznanie propozycji dla młodzieży w zakresie mediów (prasy, radia, tv, internetu) katolickich, być może zapoznanie się z życiem i dorobkiem własnego patrona z chrztu mogą być propozycjami, które pomogą zgłębić wiarę.

Po czwarte osobiste trzy postanowienia, które nie „zmieściły się”, nie pasowały do tej tabelki. Może to być np. postanowienie pójścia na pielgrzymkę, zostania ministrantem, przeproszenia się z kimś, kogo nie lubię i z kim jestem pokłócony.

Po piąte wreszcie katecheza parafialna, czyli podział na grupy i nasze spotkania, o których prześlę Wam informację, w przyszłym tygodniu. Przypominam, na odwrocie kartki piszemy, jaki termin spotkań najlepiej nam pasuje, czyli np. soboty przed południem, soboty wieczorem, piątki wieczorem. Itp. Chcę dobrać Wam najdogodniejsze terminy.

Pozdrawiam i do zobaczenia!

Formularz Indywidualnego Planu Przygotowania do pobrania poniżej

Moje przygotowanie do sakramentu Bierzmowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oblicz: * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.