„Czy i wy chcecie odejść?”

Spread the love

Katecheza rozpoczynająca przygotowanie do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej ma zainspirować do odpowiedzi na pytanie:
Czy chcę, z własnej, nieprzymuszonej woli potwierdzić to, co stało się na chrzcie świętym, gdy rodzice poprosili o dar wiary i włączenie mnie do Kościoła?

Katecheza więc w swoim tytule już odwołuje się pełniejszego wtajemniczenia w wyznawaną wiarę, niż było to do tej pory. Sam tytuł jest przecież cytatem ze słów Pana Jezusa. Kiedy dawał ludziom chleb do sytości, były przy nim tłumy. Gdy powiedział o Eucharystii – Chlebie Życia, ludzie rozeszli się nie rozumiejąc jak wielki dar odrzucają. Jezus zaś nie posyła Apostołów, aby zawrócili tłumy. Nie wycofuje się z powiedzianych słów, lecz zwraca się do ostatnich, którzy przy nim zostali, czyli apostołów pytając, czy i oni chcą odejść.

Decyzja o przyjęciu Ducha Świętego z Jego darami, to przecież wybór Boga na swoje dorosłe życie. Ci, którzy Go wybrali przed nami, nie raz zapłacili za to najwyższą cenę.

Jak będzie w naszym życiu? Bóg do nas przychodzi z Wiarą, Nadzieją i Miłością. Od Ciebie zależy, czy rozpoznasz swój czas nawiedzenia.

Kliknij w slajd, lub tytuł katechezy poniżej slajdu aby pobrać prezentację. Wcześniej jednak kilka uwag technicznych:

Linki ukryte są w tekście pisanym na niebiesko. Zazwyczaj kierują one do odpowiednich fragmentów Pisma Świętego.

Po drugie, aby linki były aktywne, prezentację należy przeglądać w trybie pełnoekranowym.

Po trzecie, każda z katechez będzie miała tu oddzielną stronę. Bardzo mile widziane jest stawianie pytań w komentarzach.

Po czwarte wreszcie, nawet najlepsza prezentacja nie zastąpi osobistego udziału w spotkaniu.

Czy i Wy chcecie odejść

Katecheza I – Czy i Wy chcecie odejść?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oblicz: * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.