Dorosłe dzieci – dzieciom

Spread the love

OlaCzy pamiętacie swoje dzieciństwo? Tak, bezkresna zabawa, żadnych zmartwień, problemów, jedynie drobne potyczki, które szybko znikały. Można było spędzać cały dzień na dworze z rówieśnikami, robiąc przeróżne rzeczy, wracając późno do domu, wykończonym, lecz szczęśliwym. Te dni dosyć szybko minęły i nastała pora dorosnąć. Teraz jesteśmy kim jesteśmy, myślę, że większość z nas wyrosła na porządnych ludzi, którzy nie muszą się niczego wstydzić. Patrząc na osoby z którymi dorastałam, mogę powiedzieć, że dobrze wykorzystaliśmy czas dany nam na zabawę.
Obserwując dzisiejsze dzieci ze szkół podstawowych nie mogę dostrzec zbyt wielkiego podobieństwa w stosunku do mnie i moich rówieśników, kiedy byliśmy właśnie w tym wieku. Dla nas nie liczyło się to, co ktoś miał na sobie, nie liczyły się pieniądze, używki czy też chodzenie na imprezy.
Dzisiaj coś się zmieniło, dzieci w szkole podstawowej nie mają żadnych zahamowań, bez problemu przychodzi im używanie wulgaryzmów, pyskowanie starszym, zażywanie używek, brak szacunku do innych ludzi. One głupieją, są zgorszone. Chcą jak najszybciej dorosnąć. Dlaczego? Dlaczego nie chcą wykorzystać swojego czasu tak, jak my kiedyś?

Moi drodzy jeżeli już chcecie udawać dorosłych to przejmijcie także OBOWIĄZKI. Posprzątajcie cały dom, zróbcie zakupy, dołóżcie się do rachunków, weźcie na swoją głowę trochę problemów. Obserwujemy na codzień coraz więcej aroganckich dzieci, które myślą, że wiedzą już wszystko, że nie trzeba się nimi opiekować, że im wszystko wolno. Otóż nie, jesteście jeszcze dziećmi, poczekajcie trochę. Czemu tak szybko chcecie dorosnąć? Słysząc teraz historię o tym, co robią uczniowie w szkołach podstawowych, łapię się za głowę i nie dowierzam? Jak można tak się zachowywać? Zobaczycie, kiedyś będzie wam wstyd za to, co teraz robicie. Pomyślcie czy jest to w porządku. Nie próbujcie naśladować innych zwłaszcza jeżeli dają wam zły przykład.  Bądźcie sobą i nie próbujcie robić głupich rzeczy. Ludzie wolą mieć do czynienia z inteligentnymi ludźmi, którzy coś sobą reprezentują, z którymi można porozmawiać. Zobaczycie, kiedyś będzie wam wstyd za to, co teraz robicie, będziecie tego żałować i mówić: ?Jak ja mogłem/am być tak głupi/a??

1 myśl w temacie “Dorosłe dzieci – dzieciom

  1. Czytając twoje „posty” zaczynam wierzyć że są na świecie/w Polsce jeszcze osoby które cenią w ludziach to co najcenniejsze, ich charakter, to co piszesz może napełniać odwagą i pewnością siebie osoby które są w szkole w jakiś sposób dyskryminowane. Oby więcej takich ludzi i artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oblicz: * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.