Fatima i Santiago de Compostela

Spread the love

FATIMA ? SANTIAGO DE COMPOSTELA

Schowek02

Aby pobrać program w formacie *.*doc kliknij tutaj 

PORTO ? BRAGA ? SANTIAGO DE COMPOSTELA ? FATIMA ?ALJUSTREL ? BATALHA ? ALCOBAÇA ? NAZARE ? LIZBONA ? ALMADA ? SINTRA ? CABO DA ROCA

 

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Lizbony. Przejazd do Bragi na nocleg. W tym dniu nie ma obiadokolacji.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Porto ? dużego centrum przemysłowo-handlowego, położonego bardzo malowniczo na wzgórzu, nad rzeką Douro. Zwiedzimy m.in. muzeum w dawnym kościele św.  Franciszka oraz katedrę. Spacer po starej dzielnicy Ribeira. Przejazd do Bragi ? zwiedzanie katedra, dawny pałac biskupi oraz położone w pobliżu, a wznoszące się na wzgórzu ? sanktuarium  chrystusowe Bom Jesus, wspaniały kompleks architektoniczny z pocz. XVIII w., w skład którego wchodzą także monumentalne schody symbolizujące Świętą Drogę człowieka Schody Pięciu Zmysłów i Schody Trzech Cnót. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Udamy się do sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Msza św. Zwiedzanie romańskiej katedry, w której na szczególną uwagę zasługuje wejście główne, z widniejącą na nim ok. setką figur. Na barokowej fasadzie katedry, usytuowany jest posąg św. Jakuba, a w krypcie za ołtarzem głównym, zlokalizowany jest grób Apostoła. Spacer malowniczymi, kamiennymi uliczkami starego miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Fatimy. Nawiedzenie sanktuarium maryjnego wybudowanego w miejscu objawień Matki Bożej. Zobaczymy Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, kaplicę Objawień, kościół Trójcy Przenajświętszej, wystawę ?Światło i Pokój?, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej, pomniki papieży Jana Pawła II i Pawła VI, betonowy fragment muru berlińskiego ? pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu, zapowiedzianego w Fatimie. Droga Krzyżowa. Następnie przejazd do wioski Aljustrel ? zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do sanktuarium. Czas wolny. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ 5

Msza św. Śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha ? arcydzieło stylu manuelińskiego. Podziwiać będziemy kaplicę fundatorów, krużganki królewskie, kapitularz, niedokończone kaplice, Grób Nieznanego Żołnierza, salę królów i refektarz. Przejazd do Alcobaca. Nawiedzimy klasztor Santa Maria de Alcobaca. Zobaczymy także komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich i cennymi polichromiami. Przejazd do Nazare ? wizyta w pięknym kurorcie położonym na wybrzeżu Atlantyku, krótkie zwiedzanie oraz czas wolny. Powrót na obiadokolację, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta ? Wieża Belem, replika samolotu Fairey IIID, mozaika Róży Wiatrów, Pomnik Odkrywców, klasztor Hieronimitów. Czas wolny. Udamy się na zwiedzanie Narodowego Muzeum Powozów ? największego muzeum powozów i karet na świecie.Przejazd inżynieryjnym arcydziełem ? mostem 25 Kwietnia przez rzekę Tag, do miejscowości Almada. Zwiedzanie sanktuarium Chrystusa Króla. Ze szczytu postumentu roztacza się wspaniała panorama Lizbony. Powrót do Lizbony do dzielnicy Bairro Alto, taras widokowy. Przejazd do dzielnicy Alfama nawiedzimy katedrę oraz kościół pw. św. Antoniego. Zobaczymy tereny, gdzie odbyła się wystawa światowa Expo w 1998 r. Dla chętnych, wizyta w nowoczesnym centrum handlowym Vasco da Gama. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Lizbony.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do nieodległej Sintry ? zwiedzimy miasto i Pałac Narodowy ? dawną rezydencję królewską. Po południu udamy się na Cabo da Roca ? najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentu europejskiego ? położony na urwisku skalnym o wysokości ok. 140 m. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie lub przydział pakietów śniadaniowych. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot do Polski.  Zakończenie pielgrzymki.

 

TERMIN:        24.09-01.10.2016

CENA:             3200 zł

 

ZAPEWNIAMY:

 • przelot samolotem na trasie Warszawa? Lizbona?Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • przejazd komfortowym autokarem
 • 7 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2 os. z łazienkami
 • 7 śniadań, 6 obiadokolacji
 • opiekę i informację turystyczną pilota
 • ubezpieczenie KL+ Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 ? i NNW do 2000 ?, do 5000 zł w RP

 

UWAGI:

 • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • dokument dowód osobisty lub paszport
 • na bilety wstępu, nagłośnienie, wjazdy do miast, opłaty drogowe, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe ?ok. 95 ?
 • dopłata do pokoju 1-os. ? 620 zł