Kanonizacja bł. Matki Teresy z Kalkuty

Spread the love

WŁOCHY KANONIZACJA MATKI TERESY Z KALKUTY

włochy 

2 – 10 września 2016

Informacja i zapisy: ks. Mirosław Matuszny

– 604-988-929

Pobierz program w formacie doc klikaj tutaj

ORVIETO ? RZYM ? WATYKAN ? OSTIA ? NEAPOL ? POMPEJE ? SIENA ? WIEDEŃ

 

PROGRAM RAMOWY 9 DNI

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników przy parafii i wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd na nocleg w okolicach Tarvisio. W tym dniu nie ma obiadokolacji.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Orvieto. Przejazd kolejką do średniowiecznej dzielnicy zbudowanej na wzgórzu wznoszącym się około 200 m nad Orvieto Scalo , katedra Duomo, piazza del Duomo, spacer ulicami starego miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Orvieto.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu ? w obecności Ojca Świętego Franciszka, weźmiemy udział w w  kanonizacji bł. Matki Teresy z Kalkuty. Następnie udamy się do Osti pięknego kurortu położonego na wybrzeżu Morza Śródziemnego – wolny czas na odpoczynek w hotelu lub pobyt na słonecznej plaży morskiej. Obiadokolacja i nocleg w Osti.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra przedsionek i drzwi święte, kaplica Piety Michała Anioła. W kaplicy św. Sebastiana pomodlimy się przy grobie Świętego Jana Pawła II. Zobaczymy także baldachim Berniniego, ołtarz główny. Zejście do grot watykańskich. Następnie zwiedzanie Rzymu ? Bazyliki Św. Jana na Lateranie, Świętych Schodów, Bazyliki Krzyża Jerozolimskiego, Katakumb św. Kaliksta. Powrót na obiadokolację i nocleg w Osti.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Pompei miasta zniszczonego przez erupcję wulkanu Wezuwiusza w 79 r. po Chrystusie. Nawiedzimy sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Przejazd do Sorrento. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Neapolu.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Tura objazdowa zwiedzania miasta. Zobaczymy Zamek Nowy, Zamek Jajeczny, galerię Umberto I, katedrę św. Januarego ? patrona miasta. Przejazd kolejką na wulkan Wezuwiusz. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Sieny. Spacer po mieście rozpoczniemy od osobliwego placu Il Campo o kształcie muszli, gdzie od ponad pięciu stuleci odbywa się słynny wyścig konny Il Palio. Wejdziemy do sal Palazzo Pubblico. Na Placu Katedralnym zobaczymy katedrę z wnętrzem oszałamiającym bogactwem dzieł sztuki, a także dawny szpital Ospedale Santa Maria della Scala. Nawiedzimy kościół św. Dominika, w którego kaplicy złożone zostały relikwie św. Katarzyny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Wenecji.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Udamy się na wzgórze Kahlenberg, z którego można podziwiać panoramę Wiednia. Nawiedzenie ?sanktuarium pielgrzymów polskich? ? kościoła pw. św. Józefa. Następnie objazd Ringiem ? reprezentacyjną arterią Wiednia kościół wotywny ? wybudowany jako podziękowanie za uratowanie życia cesarzowi podczas zamachu, uniwersytet, teatr zamkowy, ratusz z parkiem, gmach parlamentu, pałac sądownictwa, plac Marii Teresy z pomnikiem, Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Przyrodnicze, Opera Narodowa, Karlsplatz kościół św. Karola, Schwarzenbergerplatz, Austriackie Centrum Sztuki Zdobniczej, Belweder. Przejazd do Schonbrunn ? dużego i pięknego pałacu, dawnej letniej rezydencji Habsburgów. Spacer po ogrodach. Następnie spacer malowniczymi uliczkami wiedeńskiej starówki, gotycka katedra św. Stefana. Przejazd na obiadokolację i nocleg we Wiedniu.

DZIEŃ 9

Przydział pakietów śniadaniowych. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki.

 

TERMIN:        02-10.09.2016

CENA:  

Ilość osób 20+1 28+2 38+2
cena 2780 zł 2360 zł 2040 zł

 

ZAPEWNIAMY:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 8 noclegów w hotelach **/***, pokoje2-os. z łazienkami
  • 8 śniadań, 7 obiadokolacji
  • opiekę i informację turystyczną pilota
  • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 ? i NNW do 2 000 ?, NNW do 5 000 zł w RP

 

UWAGI:

  • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • niezbędny dokument paszport lub dowód osobisty
  • na bilety wstępu, nagłośnienie, wjazdy do miast, opłaty drogowe, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe ? ok. 110 ?
  • dopłata do pokoju 1-os. ? 690 zł.

 

Zapisy:

Ks. Mirosław Matuszny

604-988-929