Romantyczne Włochy

Spread the love

wenecja

pobierz program w formacie doc. klikając poniżej

Włochy romantyczne

Termin: wrzesień 2016

Zapisy: ks. Mirosław Matuszny

tel. 604988929

WERONA ? LAGO DI GARDA ? TOSKANIA ? RZYM ?WATYKAN ? OGRÓD NINFA ? TERNI ? ASYŻ ? WENECJA

 

PROGRAM RAMOWY 9 DNI

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd na nocleg w okolicach Tarvisio. W tym dniu nie ma obiadokolacji.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Werony, pięknego i romantycznego miasta Romea i Julii. Zwiedzanie Porta Nuova, Porta Pallio, zamek rodu Della Scalla, katedra, plac Signiori z wieżą Lambertich, plac Erbe, plac Bra z amfiteatrem. Wejście na dziedziniec domu Julii ? balkon oraz pomnik szekspirowskiej bohaterki. Następnie udamy się na krótki pobyt nad Lago di Garda. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Bussolengo.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Toskanii. Zobaczymy malownicze wiejskie krajobrazy, pola ubarwione zielenią cyprysów, gajów oliwnych i winnic. Zatrzymamy się na degustację jednego z wybornych win. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra przedsionek i drzwi święte, kaplica Piety Michała Anioła. W kaplicy św. Sebastiana pomodlimy się przy grobie Świętego Jana Pawła II. Zobaczymy także baldachim Berniniego, ołtarz główny. Zejście do grot watykańskich. Przejście znaną ulicą Via della Conciliazione w kierunku Zamku Świętego Anioła. Udamy się do rozległegokompleksu willowo-parkowego Villa Borghese. Spacer wśród wspaniałej zieleni, kwiatów, fontann i urokliwych jeziorek. Zwiedzimy jedno z muzeów. Następnie zwiedzanie Rzymu barokowego plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy będzie starożytny Panteon. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu ? w zależności od obecności Ojca Świętego, weźmiemy udział w Audiencji Generalnej. Czas wolny na placu św. Piotra. Przejazd w okolice Rzymu starożytnego. Zobaczymy Koloseum, Forum Romanum. Nawiedzimy kościół Santa Maria in Cosmedin ze słynnymi ?Ustami Prawdy?. Czas wolny na Zatybrzu, dzielnicy słynącej z niepowtarzalnej atmosfery i małych restauracji ze świetną kuchnią regionalną. Powrót na obiadokolację. Odpoczynek. Przejazd na nocne zwiedzanie Rzymu.

DZIEŃ 6

Powrót na nocleg. Śniadanie. Wypoczynek. Wycieczka do ogrodu Ninfa, gdzie zobaczymy piękny ogród, którego roślinność rozkwita pomiędzy krętymi uliczkami, strumykami i ruinami niegdyś zamożnego średniowiecznego miasta. Róże, jaśminy i glicynie pną się po ruinach, a delikatne rośliny znajdują schronienie wśród ścian domów i kościołów, czasem nadal ozdobionych bizantyjskimi freskami. Podziwiać będziemy grupy dębów ostrolistnych, cedrów i platanów, aleję cyprysową, gaje brzóz brodawkowatych, magnolie, liczne gatunki róż, a także kalie etiopskie na brzegach strumienia. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Terni ? modlitwa przy grobie patrona zakochanych ? św. Walentego. Przejazd do Asyżu. Pod miastem św. Franciszka nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej. Zobaczymy Porcjunkulę ? pierwszy kościół Braci Mniejszych i celę, w której zakończył swe życie św. Franciszek.W Asyżu udamy się do Bazyliki św. Franciszka ? zobaczymy kościół górny ze słynnymi freskami Giotta z życia Świętego oraz kościół dolny z kryptą, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. To historyczne miasto urzeknie nas swym romantycznym klimatem już w czasie rejsu po niespotykanym ekosystemie, jakim jest laguna wenecka. W trakcie spaceru po zabytkowym centrum miasta, zobaczymy plac św. Marka, Pałac Dożów z zewnątrz, most westchnień, Bazylikę św. Marka (wejście), wieżę zegarową oraz najpiękniejszy most Rialto. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Przydział pakietów śniadaniowych. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki.

TERMIN:       

CENA: 1990 zł

ZAPEWNIAMY:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 8 noclegów w hotelach **/***, pokoje2-os. z łazienkami
  • 8 śniadań, 7 obiadokolacji
  • opiekę i informację turystyczną pilota
  • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 ? i NNW do 2 000 ?, NNW do 5 000 zł w RP

UWAGI:

  • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • niezbędny dokument paszport lub dowód osobisty
  • na bilety wstępu, nagłośnienie, wjazdy do miast, opłaty drogowe, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe ? ok. 110 ?
  • dopłata do pokoju 1-os. ? 690 zł.