O co chodzi z tym „gender”?

Spread the love
Ola
Ola

Gender – dla jednych to pojęcie oznacza po prostu kulturowe wzorce zachowań kobiet i mężczyzn, dla innych to ukryty plan zmiany naturalnego porządku świata. Dla większości jednak to coś, o czym od niedawna słyszą niemal codziennie, ale nie do końca wiedzą co to takiego. Każdy z nas może powiedzieć „gender jest mi obojętne” , „gender nikomu nie szkodzi”. Większości ludzi wygłaszających takie opinie, nie ma pojęcia co tak na prawdę mówi. Aspektów ideologi gender jest tak wiele, że wyjaśnienie ich wszystkich zajęłoby wiele czasu. Wyjaśnijmy więc sobie to jak najbardziej przystępnie.

Według gender chłopiec czujący się dziewczyną i odwrotnie, powinien się rozwijać w tym kierunku i nie powinno się przeciw temu protestować. Tylko czy jest to normalne? Od zawsze chłopiec bawił się samochodami i nosił spodnie, a dziewczynka uwielbiała lalki i nosiła sukienki. Tak więc dlaczego nagle ma się to zmienić? W przekazach części mediów gender jest ukazywane pozytywnie: jako przeciwdziałanie przemocy oraz dążenie do równouprawnienia. Tymczasem trzeba zauważyć jak groźne dla życia społecznego jest twierdzenie, że płeć biologiczna nie ma żadnego istotnego znaczenia.

Próbuję wyobrazić sobie sytuację w której jestem za parę lat mamą, moje dziecko przychodzi ze szkoły, a następnie opowiada mi o tej ideologi, o tym, że uczą go tego na lekcjach. Co bym zrobiła? Prawdopodobnie bardzo bym się przestraszyła, że moje dziecko mając zaledwie kilka lat jest uczone o rzeczach, o których nie powinno mieć jeszcze pojęcia. Zastanawia mnie też, dlaczego moje dziecko miałoby być wychowywane jednocześnie jako chłopiec i dziewczynka? Nie wyobrażam sobie np. mojego syna ubierającego sukienki. To nie jest normalne!

Jeżeli rodzi się chłopiec to jego rodzice wychowują go jak chłopca, jeżeli jest to dziewczynka, wychowuje się ją jak dziewczynkę. Czy mielibyśmy teraz pozwolić, aby uczono, że mężczyzna może być kobietą i na odwrót? To Bóg jeszcze przed narodzeniem zadecydował kim będziemy i nie możemy tego zmieniać. Zastanówmy się jak bardzo błędna jest ideologia gender. W czym tak naprawdę leży problem osób, które chciałyby zmienić swoją płeć? Czy ich problem leży w poprawnie rozwiniętym ciele czy w psychice? Spróbujmy porównać do tego pewną sytuację. Załóżmy, że rodzi się dziecko bez rączki. W tym przypadku amputujemy mu drugą rączkę czy założymy protezę? Co więc należy skorygować w przypadku braku zgodności płci genetycznej, biologicznej i psychicznej? Prawidłowo ukształtowane ciało, czy psychikę, która popełnia błąd nie identyfikując się ze swoim ciałem?

Przeczytaj inne wpisy Oli

Dorosłe dzieci – dzieciom

Gry komputerowe

3 myśli w temacie “O co chodzi z tym „gender”?

  1. Dobrze mówi Ola, ale co poradzić jak nasz rząd na to wszystko zezwala, żeby być „modnym (na czasie)” państwem w europie i świecie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oblicz: * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.